Trends

Megatrendy

Bieżące trendy inspiracją do rozwoju naszych produktów.

Nie tylko rozwijamy nasze produkty pod kątem potrzeb klientów, ale także dostosowujemy je na bieżąco do nowych trendów.

The health megatrend

Zdrowie na 1. miejscu

Na liście naszych priorytetów zdrowie wszystkich naszych klientów jest ważniejsze niż pieniądze oraz inne dobra materialne. Bardziej od pieniędzy oraz pracy cenimy sobie czas spędzony z rodziną.

Populacja się starzeje, a tradycyjne średnie wiekowe ulegają zmianie. W okresie od 2005 do 2010 roku średni przewidywany okres życia wydłużył się o około 2 lata. Średni przewidywany okres życia wynosi obecnie 77,9 r. w przypadku mężczyzn i 83,1 r. w przypadku kobiet.

Samodzielne monitorowanie stanu zdrowia stało się popularne, a przepływy informacji mają coraz bardziej sieciowy i wielowymiarowy charakter. Pacjenci, którzy uprzednio czerpali informacje z takich źródeł, jak badania, firmy i lekarze, dziś korzystają w tym celu z portali dotyczących zdrowia, mediów społecznościowych oraz platform. Lekarze nadal są najważniejszym źródłem informacji w kwestiach zdrowotnych, jednak 65% Niemców szuka informacji na temat swoich dolegliwości w Internecie.

Stale rośnie tendencja do monitorowania stanu zdrowia i kondycji przy użyciu aplikacji. Niezależnie od celu, jaki chcesz osiągnąć, my postaramy się wpłynąć korzystnie na Twój stan zdrowia i samopoczucie. Prowadzenie dziennika umożliwia śledzenie własnych postępów, które stanowią silną motywację. Poznaj świat aplikacji Beurer!

Źródło: ZukunftsInstitut, Megatrends 2016; Health at a Glance 2017, OECD

Health ranked number 1
The connected megatrend

Na styku cyfryzacji i samodoskonalenia

Networking stał się nową regułą rządzącą naszym życiem. Coraz więcej ludzi staje się częścią sieci powiązań. Szacuje się, że w roku 2020 na całym świecie powstanie sieć 50 miliardów inteligentnych produktów. Smartfony i nowoczesne urządzenia zaczynają towarzyszyć nam w uprawianiu sportu, który staje się dzięki temu bardziej stylem życia niż polem do rywalizacji. Prowadzenie zdrowego trybu życia oznacza ciągłe poszukiwanie możliwości poprawy i optymalizacji tego, co związane z naszym ciałem i duchem. Idea monitorowania własnego organizmu wyznacza nową erę w podejściu do samoświadomości. Za pomocą aplikacji związanych ze zdrowiem i urządzeń pomocniczych, takich jak monitory aktywności, można dokumentować i oceniać swoją kondycję, zyskując w ten sposób potężny czynnik motywacyjny. W czasach zaawansowanej cyfryzacji w dziedzinie sportu dominuje tendencja do samodoskonalenia. Czujniki aktywności firmy Beurer pomogą Ci osiągnąć Twoje cele!

Technologia sieciowa, na której bazuje produkt, usprawnia również komunikację między lekarzami i pacjentami w procesie monitorowania stanu zdrowia. Smartfon pełni rolę łącznika między lekarzami a pacjentami, zapewniając pomoc profilaktyczną i diagnostyczną w dowolnej chwili i w dowolnym miejscu. Takie kwestie jak ochrona i bezpieczeństwo danych, zwłaszcza w kontekście wrażliwego obszaru danych związanych ze stanem zdrowia, są szczególnie istotne. W związku z tym zwróciliśmy się do niezależnego podmiotu zewnętrznego o przeprowadzenie oceny. Instytut TÜV Rheinland przyznał aplikacji Beurer HealthManager certyfikat zgodności z normą „Ochrona danych i bezpieczeństwo danych". Tutaj dowiesz się więcej na temat naszej aplikacji HealthManager.

Źródło: ZukunftsInstitut, Megatrends 2016; IMS Institute for Healthcare Informatics 2015

Wygodne monitorowanie przez całą dobę – tutaj znajdziesz czujnik aktywności dla siebie!

Dzięki aplikacji Beurer HealthManager masz dostęp do wszystkich swoich danych o stanie zdrowia zebranych w czytelny sposób w jednym miejscu.

Firma Beurer oferuje aplikację, która spełni wszystkie wymagania – te związane z żywieniem i masą ciała, ciśnieniem krwi, analizą snu oraz wieloma innymi czynnikami.

Megatrend Beauty

Megatrendy w dziedzinie urody i pielęgnacji ciała

Poczucie piękna decyduje o dobrym samopoczuciu! Teraz możesz w domowym zaciszu korzystać z profesjonalnych zabiegów upiększających, takich jak trwała depilacja czy profesjonalna pielęgnacja skóry. Coraz więcej kobiet i mężczyzn rezygnuje z czasochłonnych i często kosztownych wizyt w salonach piękności. Z gamą produktów firmy Beurer z kategorii Uroda możesz zafundować sobie relaksujący dzień tylko dla siebie, nie wychodząc z domu: zadbać o swoje dłonie i stopy dzięki zestawowi do manicure/pedicure, usunąć niepożądane owłosienie za pomocą urządzeń laserowych lub IPL, oczyścić i wypielęgnować skórę twarzy oraz zapewnić sobie doskonałą fryzurę przez cały dzień!

The regeneration megatrend

Megatrend związany z regeneracją

Zasypiaj szybciej, śpij lepiej i wstawaj z mnóstwem energii. Zdrowy nocny sen daje nam siłę do aktywności w ciągu dnia. Nie ma chyba nic lepszego niż obudzić się rano dobrze wypoczętym. Podczas snu ładujemy nasze wewnętrzne akumulatory. W trakcie odpoczynku nasze ciało i umysł się regenerują, a mózg przetwarza doświadczenia z całego dnia. Po dobrze przespanej nocy wyglądamy świeżo i pogodnie. Zbyt mało snu sprawia jednak, że nie mamy dość energii na cały dzień, który mamy przed sobą. W związku z tym sen staje się coraz ważniejszy w świecie, w którym życie toczy się coraz szybciej.

Atlas snu firmy Beurer z 2017 roku zawiera wyniki szeroko zakrojonych badań dotyczących zachowań sennych i jakości snu Niemców. Badanie zostało przeprowadzone przez prof. Petera Younga oraz specjalistę ds. snu, dr Michaela Felda, na zlecenie firmy Beurer. Więcej informacji na temat badania oraz jego wyników można znaleźć na stronie internetowej www.schlafatlas.de.

Trend Regeneration

 

Źródło: EPatient RSD, ZukunftsInstitut, 2016

Beurer Sleepline

Firma Beurer opracowała funkcjonującą pod nazwą Beurer SleepLine kompleksową gamę produktów, które pomocą Ci zasnąć, przespać całą noc i obudzić się wypoczętym. Poznaj gamę produktów SleepLine opracowanych przez ekspertów i poddanych badaniom medycznym.