HD 150 XXL Nordic Taupe
Värmetäcke- Lyxigt yttertyg – fluffigt, mjukt och skönt
- Extra stort format: cirka 200 x 150 cm
- Maskintvätt 30 °C
Värmetäcke HD 150 XXL Nordic Taupe
Mys och njut
Värmefilten HD 150 XXL Cosy från Beurer ger mysiga timmar och mysiga stunder, även under kalla vinterdagar. Även utan värmefunktion bjuder värmefilten in till mys tack vare det mjuka materialet. I kombination med en av de sex valbara värmenivåerna blir värmefilten en följeslagare som du inte vill vara utan nästa vinter.
- Lyxigt yttertyg – fluffigt, mjukt och skönt
- Extra stort format: cirka 200 x 150 cm
- Maskintvätt 30 °C
- Beurers säkerhetssystem: temperaturövervakning och säkerhetsavstängning
- Säkerhetsavstängning efter 3 timmar
- Andningsbar, smidig och hudvänlig
- Sex temperaturnivåer


Technical specifications
| Tillbehör till produkten kan beställas | Nej |
| Beurer säkerhetssystem | Ja |
| Skötselråd | Tål maskintvätt |
| Connect-produkt | Nej |
| Display | Nej |
| EAN | 4211125431051 |
| Snabbuppvärmning | Nej |
| Förpackningens storlek (L x B x H) | 37,80 cm x 19,00 cm x 39,70 cm |
| Vikt (inkl. förpackning) | 2,95 kg |
| Belysta temperaturnivåer | Ja |
| Artikelnummer | 43105 |
| Nätkontakttyp | Stickkontakt EU |
| Material | Polyestervelour |
| Medicinteknisk produkt Europa | Nej |
| Gewicht (ohne Verpackung) | 2,42 kg |
| OEKO-TEX-certifiering | Ja |
| Användning | Knappbrytare |
| Kabellängd | 2,3 m |
| Typ av strömförsörjning | nätdriven med nätkabel |
| Produktbeteckning | Värmetäcke |
| Produktmått (L × B × H) | 200.00 cm x 150.00 cm |
| Avtagbart reglage | Ja |
| Säkerhetsavstängning | Ja |
| Ånggenomsläpplig | Ja |
| Antal temperaturnivåer | 6 |
| Variabel automatisk avstängning | Nej |
| Garanti | 3 år |
| Article number | 43105 |
Manufacturer information
Beurer GmbH
Söflinger Straße 218
89077 Ulm
Söflinger Straße 218
89077 Ulm
Product reviews
| 5 Stars | |
|---|---|
| 4 Stars | |
| 3 Stars | |
| 2 Stars | |
| 1 Star |
No reviews have been posted for this item yet. Be the first to rate this product.