HD 150 XXL Cosy Taupe
Värmetäcke- Fleece
- Extra stort format: cirka 200 x 150 cm
- Maskintvätt 30 °C
Värmetäcke HD 150 XXL Cosy Taupe
Värmefilt med mjukt och luddfritt yttermaterial i XXL-format
Beurer HD 150 XXL Cosy värmefilt i gråbrunt ger mysiga timmar och mysiga stunder, även under kalla vinterdagar. Även utan värmefunktion bjuder värmefilten in till mys tack vare det mjuka, luddfria materialet. I kombination med en av de sex valbara värmenivåerna blir värmefilten en följeslagare som du inte vill vara utan nästa vinter.
- Fleece
- Extra stort format: cirka 200 x 150 cm
- Maskintvätt 30 °C
- Beurers säkerhetssystem: temperaturövervakning och säkerhetsavstängning
- Säkerhetsavstängning efter 3 timmar
- Andningsbar, smidig och hudvänlig
- Sex temperaturnivåer


Technical specifications
| Tillbehör till produkten kan beställas | Nej |
| Beurer säkerhetssystem | Ja |
| Skötselråd | Tål maskintvätt |
| Connect-produkt | Nej |
| Display | Nej |
| EAN | 4211125431037 |
| Snabbuppvärmning | Nej |
| Förpackningens storlek (L x B x H) | 37,80 cm x 19,20 cm x 39,50 cm |
| Vikt (inkl. förpackning) | 2,63 kg |
| Belysta temperaturnivåer | Ja |
| Artikelnummer | 43103 |
| Nätkontakttyp | Stickkontakt EU |
| Material | Polyestervelour |
| Medicinteknisk produkt Europa | Nej |
| Gewicht (ohne Verpackung) | 2,08 kg |
| OEKO-TEX-certifiering | Ja |
| Användning | Knappbrytare |
| Kabellängd | 2,3 m |
| Typ av strömförsörjning | nätdriven med nätkabel |
| Produktbeteckning | Värmetäcke |
| Produktmått (L × B × H) | 200.00 cm x 150.00 cm |
| Avtagbart reglage | Ja |
| Säkerhetsavstängning | Ja |
| Ånggenomsläpplig | Ja |
| Antal temperaturnivåer | 6 |
| Variabel automatisk avstängning | Nej |
| Garanti | 3 år |
| Article number | 43103 |
Manufacturer information
Beurer GmbH
Söflinger Straße 218
89077 Ulm
Söflinger Straße 218
89077 Ulm
Product reviews
| 5 Stars | |
|---|---|
| 4 Stars | |
| 3 Stars | |
| 2 Stars | |
| 1 Star |
No reviews have been posted for this item yet. Be the first to rate this product.