HD 82 Stockholm
Värmetäcke- Lyxigt yttertyg – fluffigt, mjukt och skönt
- Maskintvätt 30 °C
- Beurers säkerhetssystem: temperaturövervakning och säkerhetsavstängning
Värmetäcke HD 82 Stockholm
Extra fluffig värmefilt med lyxigt material
Värmefilten HD 82 från Beurer består av ett lyxigt yttermaterial och är extra mysig. Det fluffiga materialet andas, är hudvänligt och kan tvättas i maskin vid 30 °C. Beurers säkerhetssystem och säkerhetsavstängning efter tre timmar ger säkerhet.
- Lyxigt yttertyg – fluffigt, mjukt och skönt
- Maskintvätt 30 °C
- Beurers säkerhetssystem: temperaturövervakning och säkerhetsavstängning
- Andningsbar, smidig och hudvänlig
- Säkerhetsavstängning efter 3 timmar
- Sex temperaturnivåer


Technical specifications
| Tillbehör till produkten kan beställas | Nej |
| Beurer säkerhetssystem | Ja |
| Skötselråd | Tål maskintvätt |
| Connect-produkt | Nej |
| Display | Nej |
| EAN | 4211125400514 |
| Snabbuppvärmning | Nej |
| Förpackningens storlek (L x B x H) | 20,90 cm x 37,50 cm x 35,40 cm |
| Vikt (inkl. förpackning) | 2,68 kg |
| Belysta temperaturnivåer | Ja |
| Artikelnummer | 40051 |
| Nätkontakttyp | Stickkontakt EU |
| Material | Polyestervelour |
| Medicinteknisk produkt Europa | Nej |
| Gewicht (ohne Verpackung) | 2,09 kg |
| Användning | Knappbrytare |
| Kabellängd | 2,3 m |
| Typ av strömförsörjning | nätdriven med nätkabel |
| Produktbeteckning | Värmetäcke |
| Produktmått (L × B × H) | 180.00 cm x 130.00 cm |
| Avtagbart reglage | Ja |
| Säkerhetsavstängning | Ja |
| Ånggenomsläpplig | Ja |
| Antal temperaturnivåer | 6 |
| Variabel automatisk avstängning | Nej |
| Garanti | 3 år |
| Article number | 40051 |
Manufacturer information
Beurer GmbH
Söflinger Straße 218
89077 Ulm
Söflinger Straße 218
89077 Ulm
Product reviews
| 5 Stars | |
|---|---|
| 4 Stars | |
| 3 Stars | |
| 2 Stars | |
| 1 Star |
No reviews have been posted for this item yet. Be the first to rate this product.