FAQ Beauty

W tym miejscu znajdziesz najczęściej zadawane pytania (FAQ) dotyczące produktów z kategorii Uroda.

Czy nadal masz pytania?
Skontaktuj się z nami za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego.

Wyniki

beauty

FAQ Beauty

Depilacja

IPL

Tak. Badania kliniczne przeprowadzone przez lekarzy udowodniły, że technologia zastosowana w urządzeniach IPL firmy Beurer pozwala uzyskać trwałe efekty depilacji w bezpieczny sposób.

Urządzenia IPL firmy Beurer zostały opracowane z myślą o depilacji całego ciała. Najczęściej zabiegi przeprowadza się na nogach, pod pachami, w okolicach bikini oraz na twarzy poniżej kości policzkowych.

Przy opracowywaniu produktów zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo i stosujemy technologię przebadaną klinicznie. Jednak to urządzenie, tak jak każdy inny produkt lub urządzenie elektroniczne przeznaczone do stosowania na skórze, należy użytkować zgodnie z instrukcją obsługi oraz informacjami na temat bezpieczeństwa dla użytkowników.

Jeśli zabieg jest przeprowadzany prawidłowo, przy emisji impulsu świetlnego większość użytkowników odczuwa lekkie ciepło. Urządzenia IPL firmy Beurer posiadają funkcję regulacji poziomów mocy, które można zmieniać w zależności od wrażliwości skóry.

Zabiegi na ciele:

Już 3–4 zabiegi wystarczą, aby uzyskać redukcję owłosienia na poziomie 50%. W przypadku zabiegów na ciele najlepsze wyniki uzyskuje się, stosując następujący cykl: 4 zabiegi w 2-tygodniowych odstępach, a następnie 3 zabiegi w 4-tygodniowych odstępach. Potem w razie potrzeby zabieg można powtórzyć.

Körperbehandlung -Timing IPL

Zabiegi na twarzy:

W przypadku zabiegów na twarzy najlepsze wyniki uzyskuje się, stosując następujący cykl: 6 zabiegów w 2-tygodniowych odstępach, a następnie kolejne zabiegi w 4-tygodniowych odstępach. Potem w razie potrzeby zabieg można powtórzyć.

Gesichtsbehandlung - Timing IPL

Urządzenia IPL firmy Beurer najlepiej sprawdzają się w przypadku ciemnych włosów lub włosów o wysokiej zawartości melaniny. Melanina jest pigmentem, który nadaje barwę włosom oraz skórze i pochłania energię świetlną. Czarne i ciemnobrązowe włosy wykazują najlepszą reakcję na zabieg. Włosy brązowe i jasnobrązowe również można skutecznie usunąć, jednak zazwyczaj wymaga to przeprowadzenia większej liczby sesji depilacji. W przypadku rudych włosów skuteczność jest ograniczona.

Włosy siwe, szpakowate lub blond zazwyczaj nie reagują na zabiegi depilacji światłem, choć kilkoro użytkowników zauważyło rezultaty po wielu sesjach depilacji.

Nie wolno stosować urządzeń IPL firmy Beurer na naturalnie ciemnej skórze!

Przeprowadzanie zabiegów depilacji przy użyciu światła na ciemnej skórze może przynieść skutki uboczne w postaci oparzeń, pęcherzy lub przebarwień (hiper- lub hipopigmentacji). Urządzenia IPL firmy Beurer mają wbudowany czujnik koloru skóry, który mierzy kolor skóry poddawanej zabiegowi na początku każdej sesji i co jakiś czas w trakcie sesji. Jeśli czujnik wykryje, że skóra poddawana zabiegowi jest zbyt ciemna, przestanie emitować impulsy.

Rezultaty depilacji przy użyciu światła nie są widoczne natychmiast. Wzrost włosa odbywa się w trzech etapach, a urządzenia IPL wpływają jedynie na włosy w aktywnej fazie wzrostu. W związku z tym do osiągnięcia pożądanego rezultatu konieczne jest przeprowadzenia kilku sesji.

Tak, urządzenie jest przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jednak usunięcie męskiego owłosienia w pożądanym stopniu – zwłaszcza na klatce piersiowej – będzie wymagało większej liczby sesji. Nie wolno stosować urządzenia do usuwania owłosienia twarzy u mężczyzn.

Obecnie nie wiadomo o żadnych uszkodzeniach skóry wynikających z długotrwałego stosowania urządzeń do depilacji światłem.

Tak, kobiety mogą stosować urządzenia IPL firmy Beurer do depilacji owłosienia twarzy poniżej kości policzkowych. Podczas przeprowadzania zabiegów na twarzy ważne jest, aby unikać obszaru wokół oczu. W żadnym wypadku nie wolno używać urządzeń IPL na powiekach ani w okolicach oczu.

YPo opalaniu należy odczekać co najmniej 48 godzin, zanim użyje się urządzenia IPL firmy Beurer. Najlepiej zabezpieczać skórę kremem do opalania z filtrem SPF 30+ przez dwa tygodnie poprzedzające zabieg.

Po zabiegu nie należy się opalać przez co najmniej 48 godzin. Przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu należy zakrywać skórę odzieżą lub zabezpieczać kremem do opalania (co najmniej z filtrem SPF 30) podczas przebywania na słońcu.

Obszar skóry poddawany zabiegowi można myć i pielęgnować przy użyciu dostępnych na rynku produktów do pielęgnacji skóry.

Skóra powinna być czysta, sucha i ogolona. Przed zabiegiem nie wolno stosować żadnych kremów, dezodorantów ani innych produktów kosmetycznych. Ponadto przez 48 godzin poprzedzających zabieg należy chronić depilowane obszary skóry przed słońcem.

Nie, urządzenia nie wolno stosować powyżej kości policzkowych z uwagi na ryzyko uszkodzenia oczu.

Diabetycy nie mogą korzystać z urządzeń IPL, ponieważ mogą mieć oni podwyższony próg bólu i nie zauważyć nadmiernego podrażnienia skóry.

Mężczyźni mogą stosować urządzenie do usuwania niepożądanego owłosienia, jednak nie z samych genitaliów (jąder, penisa) ani odbytu. Z uwagi na wrażliwość okolic intymnych zaleca się stosowanie niskich poziomów mocy.

Tak, jednak z uwagi na wrażliwość okolic intymnych zaleca się stosowanie niskich poziomów mocy. Urządzenia nie wolno stosować na genitaliach ani błonach śluzowych (w pochwie, na wewnętrznych wargach sromowych ani odbycie).

Urządzenia IPL nie wolno stosować na wytatuowanych obszarach skóry.

Nie, urządzenia IPL nie wolno stosować w miejscach, gdzie występują piegi, pieprzyki i znamiona.

Tak, ale z pominięciem sutków i otoczek.

Nie, nie trzeba używać żelu przewodzącego. Urządzenie IPL zostało zaprojektowane w taki sposób, aby można je było stosować na czystej i suchej skórze, bez jakichkolwiek dodatkowych produktów. Ponadto żel przewodzący spowodowałby uszkodzenie urządzenia.

Laser

Tak. Skuteczność urządzeń została potwierdzona klinicznie. Tysiące salonów kosmetycznych i dermatologów wykorzystują profesjonalną technologię laserową do trwałej depilacji o potwierdzonej naukowo skuteczności. Lasery do depilacji Tria by Beurer pozwalają korzystać z tej technologii w domowym otoczeniu.

Laser do depilacji Tria by Beurer LAS 100 można stosować na nogach, rękach, w okolicach bikini, pod pachami, na stopach, dłoniach, klatce piersiowej, plecach, brzuchu, a w przypadku kobiet także na twarzy poniżej linii kości policzkowych.
Z uwagi na niewielki rozmiar i ergonomiczny kształt urządzenie LAS 50 Precision nadaje się w szczególności do precyzyjnego usuwania owłosienia z niewielkich lub trudno dostępnych obszarów ciała, takich jak twarz, okolice bikini lub pachy.
Żadnego z laserów do depilacji NIE WOLNO stosować na twarzy, brodzie ani szyi u mężczyzn, ponieważ w tych obszarach włosy są gęstsze i grubsze, co mogłoby spowodować obrażenia.

Lasera Tria by Beurer nie wolno stosować do usuwania owłosienia z uszu, sutków, genitaliów ani okolic odbytu. Skóra w tych miejscach może być bardziej wrażliwa, ciemniejsza i/lub owłosienie może być gęstsze. W związku z tym użycie lasera w tych miejscach mogłoby spowodować poważne obrażenia skóry.
Żadnego z laserów do depilacji NIE WOLNO stosować na twarzy, brodzie ani szyi u mężczyzn, ponieważ w tych obszarach włosy są gęstsze i grubsze, co mogłoby spowodować obrażenia.

Przy opracowywaniu produktów zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo i stosujemy technologię przebadaną klinicznie. Jednak to urządzenie, tak jak każdy inny produkt lub urządzenie elektroniczne przeznaczone do stosowania na skórze, należy użytkować zgodnie z instrukcją obsługi oraz informacjami na temat bezpieczeństwa dla użytkowników.
Wbudowany inteligentny czujnik skóry zwiększa bezpieczeństwo, uniemożliwiając rozpoczęcie zabiegu, jeśli kolor skóry jest nieodpowiedni. Podczas sprawdzania koloru skóry należy pamiętać, że stopień jej jasności różni się w zależności od miejsca na ciele. Na przykład w lecie ramiona mogą być bardziej opalone niż okolice bikini.
Nie wolno uruchamiać urządzenia w miejscu innym niż to, na którym będzie przeprowadzany zabieg. Jeśli nie masz pewności, czy zabieg będzie odpowiedni dla Twojego typu skóry, skontaktuj się ze swoim lekarzem.

W zależności od poziomu intensywności zabieg może być nieco nieprzyjemny. Niektórzy użytkownicy opisywali uczucie jako podobne do strzelenia opaską elastyczną w skórę. Inni odczuwali ciepło i mrowienie. Każdy użytkownik powinien określić maksymalny, tolerowany przez niego poziom.
Z uwagi na to, że ilość włosów w obszarze poddawanemu zabiegowi się zmniejsza, odczucia bólowe również są coraz słabsze.

Aby uzyskać długotrwałe rezultaty, zabiegi należy powtarzać co 2 tygodnie przez 3 miesiące, aż do osiągnięcia pożądanych wyników.

Lasery do depilacji są przeznaczone wyłącznie do depilowania skóry o odcieniach od jasnego do jasnobrązowego, pokrytej owłosieniem w kolorze od jasnobrązowego do czarnego. Najlepsze wyniki uzyskuje się przy bardzo ciemnych włosach i jasnej skórze.

Nie. Zbyt jasne włosy nie pochłaniają energii laserowej w stopniu wystarczającym do zniszczenia mieszków włosowych.

Nie, lasera do depilacji Tria by Beurer nie wolno stosować na ciemnej ani czarnej skórze. Skóra mogłaby pochłonąć zbyt wiele światła laserowego i ulec uszkodzeniu (poparzeniom, przebarwieniom lub zabliźnieniu).

Przerzedzenie odrastających włosów można zauważyć już po pierwszym zabiegu. Po trzech miesiącach części ciała poddawane zabiegom są trwale pozbawione włosów w bezpieczny sposób.

Mężczyźni mogą korzystać z tych urządzeń poniżej linii ramion. Nie wolno ich jednak stosować na twarzy, brodzie ani szyi u mężczyzn, ponieważ w tych obszarach włosy są gęstsze i grubsze, co mogłoby spowodować obrażenia.

Nie. Lasery do depilacji przeszły badania kliniczne. Za pomocą wbudowanego czujnika skóry można przed przystąpieniem do zabiegu sprawdzić, czy na danym obszarze skóry jej odcień jest odpowiedni do zastosowania urządzenia.

Kobiety mogą stosować laser wyłącznie poniżej linii kości policzkowych. W tym celu najlepiej sprawdzi się laser LAS 50 Precision. Nie wolno usuwać owłosienia wokół oczu.

Nie wolno stosować urządzenia na skórze dotkniętej poparzeniem słonecznym ani mocno opalonej, ponieważ kontrast między włosem a skórą jest mniejszy, w związku z czym laser nie będzie tak skuteczny, jak zwykle. Ponadto istnieje ryzyko uszkodzenia skóry, jeśli jej odcień na obszarze poddawanemu zabiegowi będzie zbyt ciemny.

Po użyciu urządzenia nie ma potrzeby przeprowadzania żadnych konkretnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli skóra jest nieco zaczerwieniona, można posmarować ją kremem.

W ciągu 6 tygodni poprzedzających zabieg nie należy stosować depilacji woskiem, wyrywać włosów ani używać peelingów. Przed każdym zabiegiem należy umyć, ogolić i wysuszyć skórę.
Dla lepszej pielęgnacji skóry i poprawy komfortu podczas zabiegu na ogoloną skórę można przed zabiegiem zastosować żel Smoothstart Calming Gel. Ma on działanie przeciwzapalne, nawilżające, chłodzące i łagodzące. Dzięki temu zmniejsza on wrażliwość na ból w trakcie wykonywania zabiegu przy wysokich stopniach mocy.

Nie. Urządzenia nie wolno stosować w okolicach oczu.

Nie. Nie wolno stosować urządzenia na genitaliach ani wokół odbytu.

Nie. W trakcie zabiegu należy unikać tatuowanych obszarów skóry, ponieważ może dojść do jej uszkodzenia. Zabieg można przeprowadzać normalnie na obszarach skóry niepokrytych tatuażem.

Nie, urządzenia Tria by Beurer nie wolno stosować w miejscach, gdzie występują piegi, pieprzyki i znamiona. W trakcie zabiegu należy omijać te obszary.

Lasera nie wolno używać do usuwania owłosienia z sutków.

Po zakończeniu zabiegu z mieszków włosowych zniszczonych za pomocą laserów do depilacji Tria nie będą już wyrastać włosy. Jednak (np. wskutek zmian hormonalnych) ciało może wytworzyć nowe korzenie włosowe w innych miejscach, co spowoduje konieczność przeprowadzenia dodatkowego zabiegu.

W modelu LAS 100 na naładowanej baterii można wyemitować około 600 impulsów (około 30 minut). W przypadku modelu LAS 50 jest to około 250 impulsów (15 minut).

Całkowite naładowanie baterii lasera do depilacji trwa około 2 godzin.

Nie. Laser podłączony do źródła zasilania nie będzie działał.

Laser do depilacji Tria by Beurer uniemożliwia wzrost niepożądanego owłosienia poprzez emisję laserowych impulsów świetlnych, które rozgrzewają ciemne pigmenty znajdujące się w mieszku włosowym, niszcząc go bez uszkadzania skóry.

Wykonaj następujące czynności:

  • Sprawdź, czy laser do depilacji jest podłączony do ładowarki. Jeśli tak, wyjmij wtyczkę z urządzenia.
  • Sprawdź, czy laser nie został zablokowany z powodu bezczynności. Odblokuj laser Tria za pomocą czujnika skóry. Jeśli to nie zadziała, być może zabieg nie jest dla Ciebie bezpieczny.
  • Upewnij się, że szczelina, przez którą emitowane jest światło lasera, przylega płasko do skóry.
  • Być może obszar poddawany zabiegowi jest zbyt mały, zakrzywiony lub znajduje się na kości. Spróbuj rozciągnąć skórę na płasko. Jeśli nie da się zapewnić styczności całej szczeliny lasera ze skórą, urządzenie nie będzie działało w takim obszarze.