BY 90
Babyvåg- Håll koll på barnets viktutveckling och tillväxt med appen "beurer BabyCare"
- Inbyggt 1,5 m långt måttband för mätning av kroppsstorlek
- Automatisk och manuell Hold-funktion för avläsning av vikten hos barn som sprattlar
Babyvåg BY 90
Babyvåg med Hold-funktion och appanslutning för exakt vägning även om barnet rör på sig
Med babyvågen BY 90 från Beurer har du alltid koll på din lilla bebis vikt. I den tillhörande appen ”beurer BabyCare” har du en praktisk översikt över alla data. Hold-funktionen gör det enkelt att väga barnet, även om det sparkar.
- Håll koll på barnets viktutveckling och tillväxt med appen "beurer BabyCare"
- Inbyggt 1,5 m långt måttband för mätning av kroppsstorlek
- Automatisk och manuell Hold-funktion för avläsning av vikten hos barn som sprattlar
- Stor LCD-display (sifferhöjd 23 mm)
- Välvd vågyta
- Tillkopplingsteknik: Button-On
- Lätt att rengöra
- Halkfria, slitstarka gummifötter
- Registrera dagliga vanor, viktiga händelser och barnets utveckling i appen "beurer BabyCare"
- Gratis app ”beurer BabyCare”


Technical specifications
| Tillbehör till produkten kan beställas | Nej |
| Inställbara enheter | kg,lb,oz |
| Automatisk avstängning | Ja |
| Tid till automatisk avstängning | 120 Sek, |
| Connect-produkt | Ja |
| Sifferhöjd | 23 mm |
| Färg på siffrorna | svart |
| Display | Ja |
| Färg på displayens bakgrund när den är påslagen | blå |
| Displayhöjd | 2,8 cm |
| Displaybelysning | Ja |
| Displayens storlek | 7,2 cm x 2,8 cm |
| Displayteknik | LCD |
| Displaybredd | 7,2 cm |
| EAN | 4211125956066 |
| Lätt att rengöra | Ja |
| Förpackningens storlek (L x B x H) | 35,00 cm x 7,50 cm x 59,00 cm |
| På displayen visas | Kroppsvikt |
| Vikt (inkl. förpackning) | 1,95 kg |
| Hold-funktion | Ja |
| Inbyggt måttband | Ja |
| Artikelnummer | 95606 |
| Medicinteknisk produkt Europa | Nej |
| Antal minnesplatser | 10 |
| Gewicht (ohne Verpackung) | 1,4 kg |
| Överbelastningsindikator | Ja |
| Typ av strömförsörjning | batteridriven |
| Produktbeteckning | Babyvåg |
| Produktmått (L × B × H) | 56.00 cm x 33.00 cm x 4.75 cm |
| Inkopplingsteknik | Button-On |
| Tareringsfunktion | Ja |
| Garanti | 5 år |
| Maximal kapacitet | 20 kg |
| Viktindelning | 5 g |
| Article number | 95606 |
Manufacturer information
Beurer GmbH
Söflinger Straße 218
89077 Ulm
Söflinger Straße 218
89077 Ulm
Product reviews
| 5 Stars | |
|---|---|
| 4 Stars | |
| 3 Stars | |
| 2 Stars | |
| 1 Star |
No reviews have been posted for this item yet. Be the first to rate this product.