BY 52
Barnmats- och nappflaskvärmare- 2-i-1: Skonsam uppvärmning och varmhållning av barnmat
- LED-display för en tydlig temperaturindikering
- Passar alla nappflaskor och burkar av standardtyp
Barnmats- och nappflaskvärmare BY 52
Barnmats- och flaskvärmare – 2-i-1 värme och varmhållning
2-i-1: Barnmats- och flaskvärmaren BY 52 från Beurer kan både värma upp barnmaten skonsamt och jämnt samt hålla den varm. Tillbehören tål maskindisk – för enkel rengöring och ökad hygien.
- 2-i-1: Skonsam uppvärmning och varmhållning av barnmat
- LED-display för en tydlig temperaturindikering
- Passar alla nappflaskor och burkar av standardtyp
- Skonsam och jämn uppvärmning av barnmat
- Tillbehör tål maskindisk
- Ljussignal och kontrollampa


Technical specifications
| Tillbehör som tål maskindisk | Ja |
| Tillbehör till produkten kan beställas | Nej |
| Passar alla flaskor | Ja |
| Automatisk avstängning | Ja |
| Connect-produkt | Nej |
| Färg på siffrorna | röd |
| Display | Ja |
| Färg på displayens bakgrund när den är påslagen | svart |
| Displayhöjd | 1,1 cm |
| Displaybelysning | Nej |
| Displayens storlek | 1,6 cm x 1,1 cm |
| Displayteknik | LED |
| Displaybredd | 1,6 cm |
| EAN | 4211125954024 |
| Förpackningens storlek (L x B x H) | 14,70 cm x 14,50 cm x 16,80 cm |
| Vikt (inkl. förpackning) | 0,66 kg |
| Artikelnummer | 95402 |
| Nätkontakttyp | Skyddskontakt, böjd |
| Medicinteknisk produkt Europa | Nej |
| Gewicht (ohne Verpackung) | 463 g |
| Typ av strömförsörjning | nätdriven med nätkabel |
| Produktbeteckning | Barnmats- och nappflaskvärmare |
| Produktmått (L × B × H) | 13.80 cm x 14.00 cm |
| Signal | Kontrollampa,ljussignal |
| Temperaturindikator | Ja |
| Garanti | 3 år |
| Article number | 95402 |
Manufacturer information
Beurer GmbH
Söflinger Straße 218
89077 Ulm
Söflinger Straße 218
89077 Ulm
Product reviews
| 5 Stars | |
|---|---|
| 4 Stars | |
| 3 Stars | |
| 2 Stars | |
| 1 Star |
No reviews have been posted for this item yet. Be the first to rate this product.