BM 35
Blodtrycksmätare för överarm- Riskindikator: med färgskala för klassificering av mätresultat
- Arytmidetektering: varning vid eventuella störningar i hjärtrytmen
- Inkl. manschett för överarmsomfång på 22–36 cm
Blodtrycksmätare för överarm BM 35
Riskindikator
Blodtrycksmätaren i elegant silver har en extra snabb mättid. Den lättavlästa displayen visar dina blodtrycksvärden på ett överskådligt sätt.
- Riskindikator: med färgskala för klassificering av mätresultat
- Arytmidetektering: varning vid eventuella störningar i hjärtrytmen
- Inkl. manschett för överarmsomfång på 22–36 cm
- Scan & Save: Dokumentera blodtrycksvärden digitalt i appen ”beurer HealthManager Pro”
- Helautomatisk mätning av blodtryck och puls på överarmen
- Automatiskt förval av tryck och luftutsläpp
- Beräkning av medelvärde för alla sparade mätvärden samt morgon- och kvällsblodtryck de senaste sju dagarna
- Två användare med 60 mätvärden vardera
- Inklusive förvaringsväska
- Inkl. blodtryckspass för dokumentation av uppmätta värden
- XL-manschett (30–42 cm) finns att köpa som tillbehör
- Medicinteknisk produkt


Technical specifications
| Tillbehör till produkten kan beställas | Ja |
| Arytmidetektering | Ja |
| Automatisk avstängning | Ja |
| Beräkning av medelvärde möjlig | Ja |
| Typ av medelvärdesberäkning | Medelvärde av morgon- och kvällsblodtryck de senaste sju dagarna,Medelvärdet av alla lagrade mätvärden |
| Connect-produkt | Nej |
| Manschetthållare | Nej |
| Kontroll av manschettens placering | Nej |
| Visning av datum och klockslag | Ja |
| Färg på siffrorna | svart |
| Display | Ja |
| Displayhöjd | 6,0 cm |
| Displaybelysning | Nej |
| Displayens storlek | 5,5 cm x 6,0 cm |
| Displayteknik | LCD |
| Displaybredd | 5,5 cm |
| EAN | 4211125654092 |
| easyClip-manschett | Nej |
| easyLock-manschett | Nej |
| EKG-mätning | Nej |
| Helautomatisk blodtrycksmätning | Ja |
| Förpackningens storlek (L x B x H) | 16,90 cm x 10,00 cm x 12,70 cm |
| Vikt (inkl. förpackning) | 0,56 kg |
| Belyst manöverknapp | Nej |
| Artikelnummer | 65409 |
| Indikator för batteribyte | Ja |
| Antal mätningar med ett batteri (cirka) | 300 |
| Mätteknik | Deflation Technology |
| Medicinteknisk produkt Europa | Ja |
| Antal minnesplatser per användare | 60 |
| Gewicht (ohne Verpackung) | 391 g |
| Typ av strömförsörjning | batteridriven |
| Produktbeteckning | Blodtrycksmätare för överarm |
| Produktmått (L × B × H) | 13.50 cm x 10.50 cm x 5.30 cm |
| Viloindikator | Nej |
| Riskindikator | Ja |
| Pekskärm | Nej |
| Används med en knapp | Nej |
| Antal användare | 2 |
| Röstmeddelanden för mätvärden | Nej |
| Garanti | 5 år |
| Article number | 65409 |
Manufacturer information
Beurer GmbH
Söflinger Straße 218
89077 Ulm
Söflinger Straße 218
89077 Ulm
Product reviews
| 5 Stars | |
|---|---|
| 4 Stars | |
| 3 Stars | |
| 2 Stars | |
| 1 Star |
No reviews have been posted for this item yet. Be the first to rate this product.