FC 90
Antiaging-ansiktsvård- LCD-display
- Ansiktsvård som motverkar åldrande genom jontofores: tack vare jonfunktionen tränger verksamma ämnen djupt in i huden och reducerar rynkor
- Aktiverande värmefunktion: för mjuk och smidig hud
Antiaging-ansiktsvård FC 90
Antiaging-ansiktsvård med rynkreducerande effekt
Kännbar antiaging-kraft med Beurers fyrfaldiga lösning FC 90 Pureo Ionic Skin Care för märkbart slätare, fräschare och friskare hud: Intensiv djuprengöring av huden för en synligt förfinad hudbild. Vid jonfores verkar rynkreducerande ämnen djupt in i huden tack vare jonfunktionen. Den aktiverande värmefunktionen gör huden mjuk och smidig och den vitaliserande kylfunktionen stimulerar huden för en fräschare och friskare hudbild samt mer fasthet och spänst.
- LCD-display
- Ansiktsvård som motverkar åldrande genom jontofores: tack vare jonfunktionen tränger verksamma ämnen djupt in i huden och reducerar rynkor
- Aktiverande värmefunktion: för mjuk och smidig hud
- Vitaliserande kylfunktion: Stimulerar huden för en fräschare och friskare hud


Technical specifications
| Tillbehör som tål maskindisk | Nej |
| Tillbehör till produkten kan beställas | Ja |
| Automatisk avstängning | Nej |
| Tid till automatisk avstängning | 15 Min, |
| Batteriindikator | Nej |
| Färg webbutiksfilter [BR] | silver |
| Connect-produkt | Nej |
| Display | Ja |
| Displayhöjd | 1,4 cm |
| Displaybelysning | Ja |
| Displayens storlek | 2,2 cm x 1,4 cm |
| Displayteknik | LCD |
| Displaybredd | 2,2 cm |
| EAN | 4211125606220 |
| Förpackningens storlek (L x B x H) | 23,70 cm x 18,10 cm x 7,30 cm |
| Vikt (inkl. förpackning) | 0,64 kg |
| Belyst manöverknapp | Nej |
| Artikelnummer | 60622 |
| Nätkontakttyp | Stickkontakt EU |
| Medicinteknisk produkt Europa | Nej |
| Gewicht (ohne Verpackung) | 390 g |
| Ytterligare produktfärg(er) | vit |
| Typ av strömförsörjning | nätdriven med avtagbar nätdel |
| Produktbeteckning | Antiaging-ansiktsvård |
| Produktmått (L × B × H) | 18.50 cm x 5.50 cm x 5.30 cm x 4.00 cm |
| Produktens huvudfärg | silver |
| Typ av teknik | Joner |
| Timer | Nej |
| Garanti | 3 år |
| Article number | 60622 |
Manufacturer information
Beurer GmbH
Söflinger Straße 218
89077 Ulm
Söflinger Straße 218
89077 Ulm
Product reviews
| 5 Stars | |
|---|---|
| 4 Stars | |
| 3 Stars | |
| 2 Stars | |
| 1 Star |
No reviews have been posted for this item yet. Be the first to rate this product.