HD 75 Dark-Grey
Värmetäcke- Fluffig mjuk yta
- Maskintvätt 30 °C
- Säkerhetsavstängning efter 3 timmar
Värmetäcke HD 75 Dark-Grey
Andningsbar värmefilt i trendigt grått med följsam fleece
Värmetäcket HD 75 Cosy Dark Grey från Beurer blir snabbt din favoritfilt, även utan värmefunktionen. Med den här mjuka filten lär du tillbringa många sköna timmar på soffan.
- Fluffig mjuk yta
- Maskintvätt 30 °C
- Säkerhetsavstängning efter 3 timmar
- Beurers säkerhetssystem: temperaturövervakning och säkerhetsavstängning
- Andningsbar, smidig och hudvänlig
- Sex temperaturnivåer


Technical specifications
| Tillbehör till produkten kan beställas | Nej |
| Beurer säkerhetssystem | Ja |
| Skötselråd | Tål maskintvätt |
| Connect-produkt | Nej |
| Display | Nej |
| EAN | 4211125421069 |
| Snabbuppvärmning | Nej |
| Förpackningens storlek (L x B x H) | 37,50 cm x 19,00 cm x 33,50 cm |
| Vikt (inkl. förpackning) | 2,18 kg |
| Belysta temperaturnivåer | Nej |
| Artikelnummer | 42106 |
| Nätkontakttyp | Stickkontakt EU |
| Material | Polyestervelour |
| Medicinteknisk produkt Europa | Nej |
| Gewicht (ohne Verpackung) | 1,67 kg |
| OEKO-TEX-certifiering | Ja |
| Användning | Skjutreglage |
| Kabellängd | 2,3 m |
| Typ av strömförsörjning | nätdriven med nätkabel |
| Produktbeteckning | Värmetäcke |
| Produktmått (L × B × H) | 180.00 cm x 130.00 cm |
| Avtagbart reglage | Ja |
| Säkerhetsavstängning | Ja |
| Ånggenomsläpplig | Ja |
| Antal temperaturnivåer | 6 |
| Variabel automatisk avstängning | Nej |
| Garanti | 3 år |
| Article number | 42106 |
Manufacturer information
Beurer GmbH
Söflinger Straße 218
89077 Ulm
Söflinger Straße 218
89077 Ulm
Product reviews
| 5 Stars | |
|---|---|
| 4 Stars | |
| 3 Stars | |
| 2 Stars | |
| 1 Star |
No reviews have been posted for this item yet. Be the first to rate this product.