HD 75 Nordic Taupe
Värmetäcke- Lyxigt yttertyg – fluffigt, mjukt och skönt
- Maskintvätt 30 °C
- Säkerhetsavstängning efter 3 timmar
Värmetäcke HD 75 Nordic Taupe
Andningsbar värmefilt med lyxigt och luddfritt yttermaterial
Värmetäcket HD 75 från Beurer är fluffigt mjukt, skönt och luddfritt och ger sköna stunder i soffan eller sovrummet. Andningsbar och kan tvättas i maskin för ökad hygien.
- Lyxigt yttertyg – fluffigt, mjukt och skönt
- Maskintvätt 30 °C
- Säkerhetsavstängning efter 3 timmar
- Beurers säkerhetssystem: temperaturövervakning och säkerhetsavstängning
- Andningsbar, smidig och hudvänlig
- Sex temperaturnivåer


Technical specifications
| Tillbehör till produkten kan beställas | Nej |
| Beurer säkerhetssystem | Ja |
| Skötselråd | Tål maskintvätt |
| Connect-produkt | Nej |
| Display | Nej |
| EAN | 4211125421038 |
| Snabbuppvärmning | Nej |
| Förpackningens storlek (L x B x H) | 37,50 cm x 18,80 cm x 33,30 cm |
| Vikt (inkl. förpackning) | 2,53 kg |
| Belysta temperaturnivåer | Nej |
| Artikelnummer | 42103 |
| Nätkontakttyp | Stickkontakt EU |
| Material | Polyestervelour |
| Medicinteknisk produkt Europa | Nej |
| Gewicht (ohne Verpackung) | 1,99 kg |
| OEKO-TEX-certifiering | Ja |
| Användning | Skjutreglage |
| Kabellängd | 2,3 m |
| Typ av strömförsörjning | nätdriven med nätkabel |
| Produktbeteckning | Värmetäcke |
| Produktmått (L × B × H) | 180.00 cm x 130.00 cm |
| Avtagbart reglage | Ja |
| Säkerhetsavstängning | Ja |
| Ånggenomsläpplig | Ja |
| Antal temperaturnivåer | 6 |
| Variabel automatisk avstängning | Nej |
| Garanti | 3 år |
| Article number | 42103 |
Manufacturer information
Beurer GmbH
Söflinger Straße 218
89077 Ulm
Söflinger Straße 218
89077 Ulm
Product reviews
| 5 Stars | |
|---|---|
| 4 Stars | |
| 3 Stars | |
| 2 Stars | |
| 1 Star |
No reviews have been posted for this item yet. Be the first to rate this product.