HD 75 Cosy Ocean
Värmetäcke- Fluffig mjuk yta
- Maskintvätt 30 °C
- Beurers säkerhetssystem: temperaturövervakning och säkerhetsavstängning
Värmetäcke HD 75 Cosy Ocean
Andningsaktiv värmefilt i trendigt blått med följsam fleece
Värmefilten HD 75 Cosy Ocean från Beurer blir snabbt din favoritfilt, även utan värmefunktionen (tillval). Med den här mjuka filten lär du tillbringa många sköna timmar på soffan.
- Fluffig mjuk yta
- Maskintvätt 30 °C
- Beurers säkerhetssystem: temperaturövervakning och säkerhetsavstängning
- Säkerhetsavstängning efter 3 timmar
- Andningsbar, smidig och hudvänlig
- Sex temperaturnivåer


Technical specifications
| Tillbehör till produkten kan beställas | Nej |
| Beurer säkerhetssystem | Ja |
| Skötselråd | Tål maskintvätt |
| Connect-produkt | Nej |
| Display | Nej |
| EAN | 4211125400194 |
| Snabbuppvärmning | Nej |
| Förpackningens storlek (L x B x H) | 37,60 cm x 19,00 cm x 33,40 cm |
| Vikt (inkl. förpackning) | 2,29 kg |
| Belysta temperaturnivåer | Nej |
| Artikelnummer | 40019 |
| Nätkontakttyp | Stickkontakt EU |
| Material | Polyestervelour |
| Medicinteknisk produkt Europa | Nej |
| Gewicht (ohne Verpackung) | 1,73 kg |
| OEKO-TEX-certifiering | Ja |
| Användning | Skjutreglage |
| Kabellängd | 2,3 m |
| Typ av strömförsörjning | nätdriven med nätkabel |
| Produktbeteckning | Värmetäcke |
| Produktmått (L × B × H) | 180.00 cm x 130.00 cm |
| Avtagbart reglage | Ja |
| Säkerhetsavstängning | Ja |
| Ånggenomsläpplig | Ja |
| Antal temperaturnivåer | 6 |
| Variabel automatisk avstängning | Nej |
| Garanti | 3 år |
| Article number | 40019 |
Manufacturer information
Beurer GmbH
Söflinger Straße 218
89077 Ulm
Söflinger Straße 218
89077 Ulm
Product reviews
| 5 Stars | |
|---|---|
| 4 Stars | |
| 3 Stars | |
| 2 Stars | |
| 1 Star |
No reviews have been posted for this item yet. Be the first to rate this product.