HD 81 Cord Light Grey GP
Värmetäcke- Modernt mjukt manchestertyg
- Maskintvätt 30 °C
- Beurers säkerhetssystem: temperaturövervakning och säkerhetsavstängning
Värmetäcke HD 81 Cord Light Grey GP
Njut av mysig värme med en värmefilt i manchestermaterial
Njut av mysiga stunder med Beurers värmefilt HD 81 i ljusgrått. Denna elektriska filt i modernt manchestermaterial skänker inte bara välgörande värme, utan blir även ett elegant blickfång i vardagsrummet. Tack vare användning av återvunna material skonar vi miljön utan att du behöver kompromissa med den beprövade Beurer-kvaliteten. Perfekt för mys och avkoppling!
- Modernt mjukt manchestertyg
- Maskintvätt 30 °C
- Beurers säkerhetssystem: temperaturövervakning och säkerhetsavstängning
- Sex temperaturnivåer
- Säkerhetsavstängning efter 3 timmar
- Andningsbar, smidig och hudvänlig


Technical specifications
| Tillbehör till produkten kan beställas | Nej |
| Beurer säkerhetssystem | Ja |
| Skötselråd | Tål maskintvätt |
| Connect-produkt | Nej |
| Display | Nej |
| EAN | 4211125400163 |
| Snabbuppvärmning | Nej |
| Förpackningens storlek (L x B x H) | 21,10 cm x 37,70 cm x 35,60 cm |
| Vikt (inkl. förpackning) | 2,50 kg |
| Belysta temperaturnivåer | Ja |
| Artikelnummer | 40016 |
| Nätkontakttyp | Stickkontakt EU |
| Material | Polyestermanchester |
| Medicinteknisk produkt Europa | Nej |
| Gewicht (ohne Verpackung) | 1,9 kg |
| OEKO-TEX-certifiering | Ja |
| Användning | Knappbrytare |
| Kabellängd | 2,3 m |
| Typ av strömförsörjning | nätdriven med nätkabel |
| Produktbeteckning | Värmetäcke |
| Produktmått (L × B × H) | 180.00 cm x 130.00 cm |
| Avtagbart reglage | Ja |
| Säkerhetsavstängning | Ja |
| Ånggenomsläpplig | Ja |
| Antal temperaturnivåer | 6 |
| Variabel automatisk avstängning | Nej |
| Garanti | 3 år |
| Article number | 40016 |
Manufacturer information
Beurer GmbH
Söflinger Straße 218
89077 Ulm
Söflinger Straße 218
89077 Ulm
Product reviews
| 5 Stars | |
|---|---|
| 4 Stars | |
| 3 Stars | |
| 2 Stars | |
| 1 Star |
No reviews have been posted for this item yet. Be the first to rate this product.