HD 75 Nordic Grey GP
Värmetäcke- Lyxigt yttertyg – fluffigt, mjukt och skönt
- Maskintvätt 30 °C
- Säkerhetsavstängning efter 3 timmar
Värmetäcke HD 75 Nordic Grey GP
Andningsbar värmefilt i trendigt grått med mjuk ovan- och undersida av 100 % återvunnet material
Värmetäcket Nordic Grey från Beurers Green Planet-serie med yta av fleece ger mysiga timmar i soffan eller sovrummet. För ökad hållbarhet är både ovan- och undersida tillverkade av 100 % återvunnet material och det avtagbara reglaget av 50 % återvunnet material. För en säker och ren känsla har HD 75 Green Planet en automatisk avstängningsfunktion och kan tvättas i maskin.
- Lyxigt yttertyg – fluffigt, mjukt och skönt
- Maskintvätt 30 °C
- Säkerhetsavstängning efter 3 timmar
- Beurers säkerhetssystem: temperaturövervakning och säkerhetsavstängning
- Andningsbar, smidig och hudvänlig
- Sex temperaturnivåer


Technical specifications
| Tillbehör till produkten kan beställas | Nej |
| Beurer säkerhetssystem | Ja |
| Skötselråd | Tål maskintvätt |
| Connect-produkt | Nej |
| Display | Nej |
| Displaybelysning | Nej |
| Displayteknik | LED |
| EAN | 4211125400002 |
| Snabbuppvärmning | Nej |
| Förpackningens storlek (L x B x H) | 37,60 cm x 19,00 cm x 33,50 cm |
| Vikt (inkl. förpackning) | 2,48 kg |
| Belyst funktionsvisning | Nej |
| Belysta temperaturnivåer | Ja |
| Artikelnummer | 40000 |
| Nätkontakttyp | Stickkontakt EU |
| Material | Polyestervelour |
| Medicinteknisk produkt Europa | Nej |
| Gewicht (ohne Verpackung) | 1,99 kg |
| OEKO-TEX-certifiering | Ja |
| Användning | Knappbrytare |
| Kabellängd | 2,3 m |
| Typ av strömförsörjning | nätdriven med nätkabel |
| Produktbeteckning | Värmetäcke |
| Produktmått (L × B × H) | 180.00 cm x 130.00 cm |
| Avtagbart reglage | Ja |
| Säkerhetsavstängning | Ja |
| Ånggenomsläpplig | Ja |
| Antal temperaturnivåer | 6 |
| Variabel automatisk avstängning | Nej |
| Garanti | 3 år |
| Article number | 40000 |
Manufacturer information
Beurer GmbH
Söflinger Straße 218
89077 Ulm
Söflinger Straße 218
89077 Ulm
Product reviews
| 5 Stars | |
|---|---|
| 4 Stars | |
| 3 Stars | |
| 2 Stars | |
| 1 Star |
No reviews have been posted for this item yet. Be the first to rate this product.