SC 50 Midnight Ink GP
Elektrisk tandborste- Fem individuella rengöringsprogram: Clean, Sensitive, Polish, Gum Care, White
- Integrerad trycksensor som skyddar tänder och tandkött
- Med upp till 80 000 borströrelser per minut rengör denna tandborste tänderna skonsamt och löser effektivt upp plack och smuts
Elektrisk tandborste SC 50 Midnight Ink GP
Sonisk eltandborste i svart med fem borstningslägen, LCD-display och trycksensor
Skonsam, men ändå grundlig tandvård: Med 80 000 vibrationer i minuten och integrerad trycksensor rengör den elektriska tandborsten SC 50 Midnight Ink dina tänder skonsamt och löser effektivt upp plack och föroreningar. Fem program anpassar sig efter dina behov medan borsttidsindikatorn och den akustiska kvadranttimern hjälper dig att uppnå optimal munhygien. Hållbar tack vare ett hölje av 100 % återvunnet material, praktisk med magnetisk laddningsplatta och kraftfullt batteri. I startsetet ingår dessutom två borsthuvuden med olika hårdhetsgrad.
- Fem individuella rengöringsprogram: Clean, Sensitive, Polish, Gum Care, White
- Integrerad trycksensor som skyddar tänder och tandkött
- Med upp till 80 000 borströrelser per minut rengör denna tandborste tänderna skonsamt och löser effektivt upp plack och smuts
- Integrerad tvåminuterstimer
- Automatisk avstängning efter 6 minuter
- Borsthuvuden med indikatorborst
- Indikatorborststrån ändrar färg för att indikera när det är dags att byta borsthuvud
- Kompatibel med alla Beurer soniska tandborstar och Philips Sonicare-tandborstar utom Philips One och Kids
- Timern med 30-sekunders intervall per kvadrant hjälper dig att borsta alla tänder jämnt och noggrant inom den rekommenderade borstningstiden.
- LCD-display visar batteristatus
- Två olika borsthuvuden ingår: Classic Clean och Premium Whiten
- Praktiskt reselås
- Magnetisk laddningsstation för platsbesparande laddning i badrummet och smidig förvaring i resväskan
- Kraftfull ljudteknik för en grundlig och skonsam tandvård
- Inkl. två borsthuvuden och magnetisk laddningsplatta
- Kraftfullt batteri med 22 dagars drifttid
- 100 % förnybart material i borststråna
- För bästa resultat bör borsthuvudet bytas ut var tredje månad


Technical specifications
| 30 sekunders intervalltimer | Ja |
| Tillbehör till produkten kan beställas | Ja |
| Antal tillbehör | 2 |
| Typ av tillbehör | Classic Clean,Premium Whiten |
| Automatisk avstängning | Ja |
| Batteriindikator | Ja |
| Laddningsindikator | Ja |
| Typ av laddning | Laddningsstation |
| Antal rengöringsprogram | 5 |
| Kompatibel med | alla Philips Sonicare-tandborstar utom Philips One och Kids,SC 50 |
| Connect-produkt | Nej |
| Färg på siffrorna | vit |
| Display | Ja |
| Färg på displayens bakgrund när den är påslagen | svart |
| Displayhöjd | 2,2 cm |
| Displaybelysning | Nej |
| Displayens storlek | 1,5 cm x 2,2 cm |
| Displayteknik | LCD |
| Displaybredd | 1,5 cm |
| EAN | 4211125104900 |
| Förpackningens storlek (L x B x H) | 3,90 cm x 11,60 cm x 20,30 cm |
| Vikt (inkl. förpackning) | 0,31 kg |
| Integrerad trycksensor | Ja |
| Kapslingsklass | IPX7 |
| Artikelnummer | 10490 |
| Medicinteknisk produkt Europa | Nej |
| Gewicht (ohne Verpackung) | 163 g |
| Typ av strömförsörjning | batteridriven med laddningsstation |
| Produktbeteckning | Elektrisk tandborste |
| Produktmått (L × B × H) | 18.50 cm x 2.80 cm x 2.80 cm x 2.80 cm |
| Användningsområde | i munnen |
| Typ av teknik | Ljud |
| Timer | Ja |
| Reselås | Ja |
| Garanti | 3 år |
| Article number | 10490 |
Manufacturer information
Beurer GmbH
Söflinger Straße 218
89077 Ulm
Söflinger Straße 218
89077 Ulm
Product reviews
| 5 Stars | |
|---|---|
| 4 Stars | |
| 3 Stars | |
| 2 Stars | |
| 1 Star |
No reviews have been posted for this item yet. Be the first to rate this product.