CM 51
Cellulitmassage- Effektiv bindvävsmassage
- Löstagbara massagerullar för enkel rengöring
- Ergonomisk design – perfekt anpassad efter handflatan
Cellulitmassage CM 51
Skäm bort din hud med en djupverkande bindvävsmassage
Med cellulitmassageapparaten CM 51 från Beurer kan du effektivt massera din bindväv och främja blodcirkulationen i hudlagren. Regelbunden användning kan bidra till att märkbart strama upp huden och ge en smidigare hudton.
- Effektiv bindvävsmassage
- Löstagbara massagerullar för enkel rengöring
- Ergonomisk design – perfekt anpassad efter handflatan
- Nätdriven med avtagbar nätdel
- Stimulerar blodcirkulationen i hudlagren
- Enkel att använda hemma
- För en märkbart fastare hud
- Individuellt justerbar handrem


Technical specifications
| Tillbehör till produkten kan beställas | Nej |
| Antal tillbehör | 1 |
| Typ av tillbehör | Massagerullar |
| Automatisk avstängning | Nej |
| Batteriindikator | Nej |
| Färg webbutiksfilter [BR] | blå |
| Connect-produkt | Nej |
| Utformning | ergonomisk |
| EAN | 4211125104436 |
| Förpackningens storlek (L x B x H) | 13,00 cm x 16,50 cm x 11,00 cm |
| Vikt (inkl. förpackning) | 0,4836 kg |
| Antal intensitetsnivåer | 1 |
| Artikelnummer | 10443 |
| Nätkontakttyp | Stickkontakt EU |
| Antal massageprogram | 1 |
| Typ av massage | Cellulitmassage |
| Medicinteknisk produkt Europa | Nej |
| Vikt (exkl. förpackning) | 321 g |
| Ytterligare produktfärg(er) | vit |
| Typ av strömförsörjning | nätdriven med avtagbar nätdel |
| Produktbeteckning | Cellulitmassage |
| Produktmått (L × B × H) | 12.50 cm x 9.50 cm x 8.00 cm |
| Produktens huvudfärg | turkosblå |
| Hastighetsindikering | Nej |
| Antal hastighetsnivåer | 2 |
| Typ av teknik | Cirkulär rotation |
| Garanti | 3 år |
| Article number | 10443 |
Manufacturer information
Beurer GmbH
Söflinger Straße 218
89077 Ulm
Söflinger Straße 218
89077 Ulm
Product reviews
| 5 Stars | |
|---|---|
| 4 Stars | |
| 3 Stars | |
| 2 Stars | |
| 1 Star |
No reviews have been posted for this item yet. Be the first to rate this product.