WL 65 Wake up+Charge
Väckningslampa- Maximal ordning på nattduksbordet: snabbladdningsstation, väckarklocka och läslampa – allt i ett
- 10 W induktiv snabbladdningsstation för smarttelefoner
- Somna naturligt och vakna upp mjukt med färgsimulering av soluppgång och solnedgång
Väckningslampa WL 65 Wake up+Charge
med simulering av soluppgång och solnedgång, laddningsstation och färgväxling
Beurers väckningslampa WL 65 kombinerar en induktiv snabbladdningsstation, en väckarklocka och en sänglampa i en och samma produkt. Soluppgångssimuleringen med sex valbara melodier ger dig en mild väckning och en bra start på dagen. För att underlätta insomning simulerar WL 65 en solnedgång, ackompanjerad av fem rogivande insomningsmelodier med avstängningsfunktion. Två larmtider, snoozefunktion (1–30 minuter) och säker, energieffektiv laddningsteknik gör den till den perfekta sängkamraten.
- Maximal ordning på nattduksbordet: snabbladdningsstation, väckarklocka och läslampa – allt i ett
- 10 W induktiv snabbladdningsstation för smarttelefoner
- Somna naturligt och vakna upp mjukt med färgsimulering av soluppgång och solnedgång
- Väckning med sex olika väckningsmelodier
- Qi-certifierad: WL 65 följer Qi-standarden, vilket garanterar säkerhet, kompatibilitet och energieffektivitet vid induktiv laddning
- LED-stämningsbelysning med färgbyte och individuell färgfixering
- Manuell anpassning av displayljusstyrka
- Ljusintensiteten kan ställas in med touchknapp


Technical specifications
| Tillbehör till produkten kan beställas | Nej |
| Larmfunktion | Ja |
| Antal larmsignaler | 6 |
| Typ av larmsignaler | Väckningsmelodier |
| Antal larmtider | 2 |
| Kan användas som nattlampa | Nej |
| Kan användas som läslampa | Ja |
| Stämningsbelysning med färgväxling | Ja |
| Färgspektrum | 400-800 nm |
| Färgtemperatur | 2700 K |
| Connect-produkt | Nej |
| Färg på siffrorna | vit |
| Display | Ja |
| Färg på displayens bakgrund när den är påslagen | svart |
| Inställning av displayljusstyrka | Ja |
| Displayhöjd | 2,3 cm |
| Displaybelysning | Nej |
| Displayens storlek | 5,0 cm x 2,3 cm |
| Displayteknik | LED |
| Displaybredd | 5,0 cm |
| Avstånd vid mätning av belysningsstyrka | 10 cm |
| EAN | 4211125104238 |
| Förpackningens storlek (L x B x H) | 28,40 cm x 16,10 cm x 28,50 cm |
| Vikt (inkl. förpackning) | 1,22 kg |
| Inbyggd Bluetooth®-högtalare | Nej |
| Inbyggd FM-radio | Nej |
| Artikelnummer | 10423 |
| Ljusstyrka | 700 Lux |
| Ställa in ljusstyrka | Ja |
| Utbytbar ljuskälla | Nej |
| Typ av ljuskälla | LED |
| Nätkontakttyp | Stickkontakt EU |
| Medicinteknisk produkt Europa | Nej |
| Gewicht (ohne Verpackung) | 604 g |
| Typ av strömförsörjning | nätdriven med avtagbar nätdel |
| Produktbeteckning | Väckningslampa |
| Produktmått (L × B × H) | 24.00 cm x 14.00 cm x 24.00 cm |
| Antal insomningsmelodier | 5 |
| Laddningsmöjlighet för mobiltelefon | Ja |
| Antal minuter för snoozefunktion | 30 Min, |
| Simulering av soluppgång och solnedgång | Ja |
| Garanti | 3 år |
| Article number | 10423 |
Manufacturer information
Beurer GmbH
Söflinger Straße 218
89077 Ulm
Söflinger Straße 218
89077 Ulm
Product reviews
| 5 Stars | |
|---|---|
| 4 Stars | |
| 3 Stars | |
| 2 Stars | |
| 1 Star |
No reviews have been posted for this item yet. Be the first to rate this product.